Stropní panel CZ-JW

Datum: 31. 5. 2023

Moderní technologické postupy ve výstavbě bytových a rodinných domů nám umožňují budovat energeticky nenáročné stavby. Je s tím ovšem spojeno velké množství detailů jednotlivých stavebních prvků. 

Jedním z těchto energeticky a funkčně rizikových prvků je balkon, neb jakákoli konzola, která prochází přes obvodovou stěnu objektu.

Tento stavební prvek lze vytvořit několika způsoby a jedním z nich je konstrukce konzoly za použití tzv. ISO nosníků, jež dokáží dostatečně eliminovat vznik tepelných mostů.

Pro tento způsob realizace balkonů jsou panely CZ-JW předpřipraveny pro uložení ISO nosníků a to jak v podélném, tak i v příčném směru dle potřeb stavby viz. obrázky (podélný směr: obr. 2,3,4; příčný směr: obr. 5)

Po probetonování konzoly vytvořené ISO nosníkem a panelem, získáme subtilní, pevnou a bezúdržbovou konstrukci s omezením vzniku možných tepelných mostů.

Více o produktu Stropní panely CZ-JW

Stropní panely CZ-JW

Výhody stropních panelů CZ-JW

 

  1. o výhodách nabízeného řešení hovoří již samotné složení panelu (klasická přírodní cihlářská surovina => zvuková i tepelná izolace)
  2. stropní panely je možné vyrobit na míru dle projektové dokumentace
  3. výroba umožňuje atypické ukončení prefabrikátu, dle požadavku projektu pro různé typy technických otvorů (komínová výměna, prostupy instalací a zaříznutí na jakýkoli úhel), takže při montáži se již nemusí jiným způsobem upravovat na rozdíl od ostatních stropů
  4. není zde zapotřebí žádných předem přesně usazených nosných prvků (např. ocelové I nosníky, neb keramobetonových trámců) jako při pokládce vložkových stropů
  5. předností je rychlost pokládky, kdy za 8 hodin práce se čtyřmi pracovníky lze pomocí autojeřábu položit cca 400 až 500 m2 plochy
  6. stropní panel je samonosný a již pouhým uložením má 75 % udávané tabulkové nosnosti (možno po něm chodit a používat jej jako pevnou podlahovou plochu pro účely stavby)
  7. stropy se ukládají přímo na zdivo a betonáž věnce probíhá zároveň se zabetonováním žeber mezi stropními dílci, dále již konstrukce nevyžaduje žádnou další betonáž zpevňující desky. Po spojení armatury panelů a ztužujícího věnce dochází po zabetonování k vytvoření kompaktní stropní konstrukce, která velmi příznivě ovlivňuje statiku celé stavby. Dochází rovněž k úspoře betonu, neboť postačuje minimální šířka věnce (vzhledem ke spojení protilehlých stěn prostřednictvím armatury panelů)
  8. položení stropních dílců vyžaduje minimální zatížení staveniště a při ukládání panelu přímo z dopravního prostředku nevyžaduje žádné skladovací nároky

CAD soubory - ke stažení

Získejte novinky o materiálech nebo produktech - přímo do doručené pošty


Pokračováním v procházení našich webových stránek a používáním našich služeb souhlasíte s tím, že shromažďujeme údaje o vašich návštěvách.
Přečtěte si více...

Ano, rozumím

Změnit souhlas s používáním cookies