Správná pokládka dlažby BEST v provedení COLORMIX

Datum: 12. 6. 2024

Není ojedinělé, že má dlažba stejného druhu v různých baleních odlišnou barevnost. Takový jev není závadou, naopak. Jedná se o estetický prvek, se kterým je však pro co nejvzhlednější výsledek nutné správně pracovat.
 
Dlažby v tomto provedení dodává například tuzemský výrobce BEST, a.s., pod názvem COLORMIX. Jednotlivé kameny jsou probarvené různými odstíny určitého spektra barev (ARABICA, BRILANT, ETNA, MOKA, SAND). Některé jsou světlejší, jiné naopak výrazně tmavší, další mohou obsahovat pouze jednu barvu. Skladba na paletě je přitom pouze výrobní s přirozeným požadavkem na skladovatelnost a přepravu. Korektně položená dlažba je pak provázána v ploše a nekopíruje paletizaci. 
 
Jednotlivé kameny této dlažby je při správné a kvalitní pokládce nutné promísit a rovnoměrně rozprostřít do plochy odebíráním z více palet a vrstev najednou. Je třeba dávat pozor na koncentraci neboli shluky jednotlivých barev. 
 
Nutné je rovněž zamezit vzniku dlouhých spár, které tvoří obdélníky a narušují tak záměr nepravidelné skladby. V případě vhodně zvoleného mixu tří různých velikostí kamenů správně navazujícího probarvení je možné získat dokonalou a jedinečnou plochu.

Získejte novinky o materiálech nebo produktech - přímo do doručené pošty


Pokračováním v procházení našich webových stránek a používáním našich služeb souhlasíte s tím, že shromažďujeme údaje o vašich návštěvách.
Přečtěte si více...

Ano, rozumím

Změnit souhlas s používáním cookies