Adiabatické evaporizéry

Datum: 12. 6. 2024

● Ochlazování vzduchu až o 7°C
 ● Kvalitativní úprava vzduchu – čištění, zvlhčení
 ● Výkon 15.000 m3/hod – vysoká účinnost
 ● Nízká spotřeba – chladí pouze vodou
 ● Nízká hladina hluku – ekologická technologie
 ● Kompaktní rozměr – jednoduchá montáž
 ● Nízká hmotnost - vyrobeno z kompozit. materiálu
 
Jak to funguje
 ● Při průchodu teplého venkovního vzduchu vodním výparníkem dochází k výměně energie mezi proudícím vzduchem a vodou a tím je dosaženo výrazného snížení teploty vzduchu. Přiváděný vzduch je ochlazován velkým množstvím tepelné energie potřebné k odpaření vody přijímané z proudu vzduchu, nikoli studenou vodou.
Čím je venkovní vzduch teplejší a sušší, tím efektivněji dochází k přirozenému zvyšování ochlazovacího účinku. To platí jak z hlediska ročních období, tak i průběhu dne. Pokud má venkovní vzduch teplotu vyšší než 30 °C, lze jej účinně ochladit o min. 7 °C. Adiabatické chlazení je 4x - 7x hospodárnější než běžná klimatizace, a to při nižších investičních nákladech.
 ● Praktický výsledek adiabatického větrání a chlazení v pracovním prostoru je dán mnoha parametry, jako například vnitřní a vnější tepelnou zátěží, rozměry a tvarem budovy, typem distribuce, použitým počtem a rozmístěním adiabatických klimatizačních jednotek.
 
Čistý a hygienický provoz
 ● 1. Opatření proti ukládání vodního kamene a tvrdosti vody
Je zajištěno rovnoměrným navlhčením desorpčního média vodou a dostatečným přebytek vody na desorpčním médiu. Voda v zásobní vaně je automaticky pravidelně vyměňována.
 ● 2. Opatření proti kontaminaci vody - růstu řas a bakterii
Používána je běžná vodovodní pitná voda. Teplota vody je udržována stále v rozmezí 20 -25°C. Je prováděna častá výměna vody (min. denně, běžně 1x za hodinu). Po ukončení chlazení je jednotka vždy vyprázdněna a vysušena.
 ● 3. Opatření proti kontaminaci vzduchu
Voda se vypařuje přímo na desorpčním médiu a není rozstřikována do prostoru. Nedochází tak k odtrhávání kapek. Do vzduchu se odpařuje pouze čistá vodní pára.
 ● 4. Opatření proti kondenzaci
Systém adiabatického chlazení je aktivní pouze v létě. Adiabaticky vychlazený vzduch je chladnější než okolí a všechny běžné předměty v prostoru. Běžná provozní relativní vlhkost v adiabaticky chlazeném prostoru se pohybuje mezi 50-65 %.

Získejte novinky o materiálech nebo produktech - přímo do doručené pošty


Pokračováním v procházení našich webových stránek a používáním našich služeb souhlasíte s tím, že shromažďujeme údaje o vašich návštěvách.
Přečtěte si více...

Ano, rozumím

Změnit souhlas s používáním cookies